12. 11. 2014 proběhlo již tradičně v překrásném prostředí Staroměstské radnice předávání cen za zásluhy v péči o diabetiky.
Vyznamenáni byli aktivní členové Svazu diabetiků, kteří neúnavně přispívají svou činností ke zlepšení kvality života lidí s diabetem.
Slavnostní ceremoniál pokračoval předáváním Plakety za 50 let života s diabetem jubilantům, kteří statečně žijí již půl století s cukrovkou. Přítomné pozdravila i Prof. MUDr. Terezie Pelikánová, DrSc., předsedkyně České diabetologické společnosti a Ing. Vladimír Horák, předseda Svazu diabetiků.
- Chvíle očekávání
- JUDr. Václav Letocha
- Ing. Vladimír Horák
- Slavnostní přivítání
- prim. MUDr. Šimurda
- Prof. MUDr. Milan Kvapil předává květinu MUDr. Venháčové
Výroční cenu Diabetické asociace České republiky obdržela MUDr. Jitřenka Venháčová z fakultní dětské nemocnice Olomouc za mimořádné zásluhy ve zlepšování péče o diabetické děti v České republice. K ocenění jí poblahopřál Prof., MUDr. Milan Kvapil, CSc., MBA, prezident DAČR a JUDr. Václav Letocha, předseda Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí v ČR.